Новий тест TOEFL iBT складається з чотирьох секцій: Читання (Reading), Аудіювання (Listening), Розмовна мова (Speaking), Лист (Writing). Весь тест займає близько 4 години за часом і всі 4 секції здаються в один день.
Формат
– новий TOEFL iBT здається через комп’ютер у спеціальній безпечній інтернет-мережі, що знаходиться в Сертифікованому центрі TOEFL – SIMPLEX.UA у Дніпрі, вул. Королеви Єлизавети 2, Мост-Сіті, вежа Апартаментів 1 поверх, офіс 3
– Інструкції для відповідей на запитання надані безпосередньо в кожній секції
– TOEFL iBT не є комп’ютерно адаптивним тестом. Кожен, хто здає тест, людина отримує повний спектр завдань усіх рівнів можливостей.
– під час тесту дозволяється робити нотатки. Після тесту ці нотатки збираються та знищуються прямо в Сертифікованому центрі з метою безпеки.
– Для виконання завдань із секції Розмовна мова, необхідно надіти звуконепроникні навушники та говорити в мікрофон. Відповіді записуються та надсилаються в оціночний центр.
– У секції Лист потрібно вводити відповіді з клавіатури. Введені відповіді надсилаються до оцінного центру.
– фахівці, які пройшли сертифікацію та тренінги центру ETS, оцінюють усі відповіді із секцій Розмовна мова та Лист.
Нижченаведена таблиця показує кількість питань у кожній секції та приблизний час їх виконання. Ліміт часу залежить кількості запитань. Кожен тест містить додаткові питання в розділі Читання або Аудіювання.
Секція тесту |
Кількість питань |
Час |
Читання |
3-5 уривків тексту, 12-14 запитань до кожного |
60-100 хвилин |
Аудіювання |
4-6 лекцій, 6 питань до кожної2-3 діалогу, 5 питань до кожного |
60-90 хвилин |
Перерив |
|
10 хвилин |
Розмовна мова |
6 завдань: 2 незалежні та 4 інтегровані |
20 хвилин |
Лист |
1 інтегроване завдання1 незалежне завдання |
20 хвилин30 хвилин |
Панелі інструментів у програмі тесту TOEFL iBT
Перед вами панель інструментів із секції “Аудіювання”. Тут ви можете регулювати рівень звуку кнопкою “Volume”, сховати таймер, натиснувши “Hide Time”, а також перейти до наступного питання, натиснувши “Next” (примітка: перед переходом до наступного питання вас попросять підтвердити свою відповідь на поточне запитання, натиснувши ” ОК”).
Тепер перед вами панель інструментів із секції “Читання”. Кнопка “Review” дозволяє у будь-який момент переглянути свої відповіді на запитання та виправити їх, за допомогою кнопок “Back”, “Next” завжди можна переходити від запитання до питання.
Секція Читання
Навички академічного читання
Секція Читання дозволяє визначити можливості студента в розумінні академічних тестів університетського рівня. Практично у всіх вишах світу від студентів потрібно прочитати та зрозуміти інформацію з підручників та інших навчальних матеріалів англійською мовою. Нижче наведено три основні цілі, яких потрібно прагнути, відточуючи свої навички читання:
Уміння читати з метою знайти інформацію:
– ефективно сканувати текст на наявність ключових фактів та важливої інформації
– збільшення швидкості та якості читання
Базове розуміння
– розуміння спільної ідеї, основних пунктів, важливих фактів та деталей, словника у контексті
– сприйняття аргументу чи ідеї, які суворо пропонуються в топіці, але не нав’язуються
Уміння читати з метою вивчення
– розпізнавання організації та мети тексту
– розуміння взаємозв’язків між ідеями
– Організація інформації в таблицю з категоріями або підсумками для виділення основних моментів та важливих деталей.
Формат секції Читання та має такий вигляд:
Довжина тексту |
Кількість текстів та питань |
Час виконання |
Приблизно 700 слів |
3-5 текстів, 12-14 запитань до кожного тексту |
60-100 хвилин |
Теми текстів: у тесті використовуються топіки з підручників університетського рівня (із вступу до дисципліни або теми). Уривки змінені, але настільки незначно, наскільки це необхідно для виміру здібності студента у читанні.
Тексти тесту охоплюють різноманітні предмети. Ті, хто здає тест, не повинні хвилюватися, якщо вони не знайомі з конкретною дисципліною. Уривок містить всю необхідну інформацію для відповіді на запитання.
Усі тексти умовно поділені на три базові категорії:
– Роз’яснення
– аргументація
– Історичний текст
Іноді у текстах представлена інформація з кількох точок зору, і це потрібно враховувати під час прочитання. Зазвичай задається лише одне питання розуміння основний організації тексту. Види організації, які необхідно вміти розпізнавати, такі:
– Класифікація
– порівняння/контраст
– причина/слідство
– проблема/вирішення
Ті, хто здає тест, повинні повністю прочитати або прокрутити текст до кінця сторінки, щоб отримати питання до нього. Як тільки зліва з’являються питання до тексту, СА текст зміщується праворуч вікна.
Той, хто здає текст НЕ потрібно мати специфічні знання, щоб правильно відповідати на запитання до тексту в секції Читання, але визначення складних термінів може бути додатково надано. Якщо клацнути на слові, то його визначення з’явиться в нижній лівій частині екрана.
Формат питань у розділі Читання
Є три типи питань у цьому розділі:
– питання з чотирма варіантами відповіді та вибором лише одного варіанту відповіді
– питання з чотирма варіантами відповіді та однією правильною відповіддю, яку тих, хто складає тест, просять вставити в пропозицію у відповідне місце
– питання з більш ніж 4 варіантами відповіді та більш ніж однією правильною відповіддю (reading to learn questions).
У чому відмінність нових питань?
– reading to learn questions. Ці питання тестують здатність студента розпізнавати організацію тексту та розуміти відносини між фактами та ідеями у різних частинах тексту. Ті, хто дає тест, сортують інформацію і поміщають вибраний текст у таблицю категорій або підбивають підсумки. Підсумкові питання стоять до 2 балів кожен. Питання з таблицями категорій стоять до 3 балів, якщо представлено 5 категорій у таблиці, і до 4 балів, якщо представлено 7 категорій у таблиці.
– Перефразовані питання. Питання у цій категорії мають множинний вибір. Вони тестують здатність студента підібрати відповідь, яка найточніше підходить за змістом до пропозиції з тексту.
– Глосарій. Тепер студенти можуть клацнути на слові чи фразі та переглянути визначення чи пояснення до цих термінів.
Примеры вопросов из секции “Чтение”
Reading to Learn—Category Chart Question Example
Reading to Learn—Summary Question Example
Секція аудіювання
Навички слухового сприйняття
У секції аудіювання перевіряється здатність розуміти розмовну англійську мову. На практиці студенти мають бути здатними слухати лекції та діалоги у вузах. Навички слухового сприйняття знадобляться для таких цілей:
Сприйняття на слух для базового розуміння
– розуміння основної ідеї, головних моментів та важливих деталей, пов’язаних з головною ідеєю (розуміння ВСІХ деталей не обов’язково!)
Сприйняття глибокого розуміння
– розуміння ставлення говорить до теми розмови та ступеня правильності того, про що він говорить
– розуміння функцій або цілей того, хто говорить
Зв’язок та синтез інформації
– Розпізнавання організації поданої інформації
– розуміння відносин між представленими ідеями (наприклад, порівняння/контраст, причина/слідство, або покроковий процес)
– сприйняття головної ідеї та вміння зробити висновки з поданого матеріалу
– вміння пов’язувати інформацію з різних частин лекції чи діалогу
– розпізнавання зміни теми (наприклад, сторонні коментарі, які відводять від головної теми, або зауваження по темі, але переривають потік тематичної інформації) у лекції чи діалозі, а також вступної інформації та висновків на тему.
Матеріали в секції Аудіювання нового тесту включають академічні лекції та довгі діалоги, в яких мова звучить дуже природно. Дозволяється робити нотатки протягом усього тесту.
Формат секції Аудіювання
Матеріал для прослуховування |
Кількість питань |
Час |
4-6 лекцій, по 3-5 хвилин кожна, близько 500-800 слів |
6 питань до кожної лекції |
60-90 хвилин |
2-3 діалогу, по 3 хвилини кожен, близько 12-25 обмінів фразами |
5 питань до кожного діалогу |
60-90 хвилин |
Академічні лекції
Лекції у тесті TOEFL iBT відображають атмосферу розмови та сприйняття, що складається на заняттях в університеті. У деяких лекціях професор каже більшу частину часу, перериваючись на короткі коментарі студентів. В інших лекціях професор може залучати студентів до дискусії шляхом задання питань та отримання на них відповідей.
A Lecture Where the Professor Is the Only Speaker
A Lecture Where the Professor and the Students Both Speak
Академічні діалоги
Діалоги в тесті TOEFL iBT можуть мати місце під час зустрічі з професором або його асистентом, або під час розмови з персоналом університету. Зміст подібних офісних діалогів зазвичай відноситься до теми якогось університетського предмета або загальних академічних організаційних питань. Наприклад, може виникнути діалог про оплату гуртожитку, реєстрацію на будь-який курс або запит інформації в бібліотеці.
Conversation Example
Формат питань у секції Аудіювання
Після того, як програно аудіо-матеріал, ті, хто складає тест, можуть бачити і чути кожне запитання перед тим, як побачити варіанти відповідей на нього. Це стимулює їх до сприйняття головної ідеї.
У секції Аудіювання є чотири типи питань:
– традиційне питання з 4 варіантами відповіді та вибором однієї правильної відповіді
– питання з багатьма варіантами відповіді та вибором більше однієї правильної відповіді (наприклад, потрібно вибрати 2 правильних із 4 існуючих варіантів)
– питання, що вимагають розставити події у правильному порядку
– питання, які вимагають зіставити об’єкти чи текст із категоріями у таблиці.
Chart Question Example
У чому відмінність нових питань?
– дозволяється робити нотатки під час тесту. Після тесту всі нотатки збираються та знищуються прямо в Центрі з метою безпеки.
– діалоги та лекції довші, ніж раніше, а мова звучить природніше.
– нові питання з кількома варіантами відповіді вимірюють розуміння ставлення того, хто говорить до теми, його впевненості у своїй точці зору або його цілей. Ці питання потребують ретельного визначення тону розмови для правильної відповіді.
– у деяких питаннях повторюються будь-яка частина діалогу чи лекції, тому студенти не повинні покладатися на свою пам’ять цілком. У таких питаннях можна заново прослухати частину діалогу, а потім відповісти на запитання.
А в таких питаннях потрібно визначити на слух мету промови диктора.
Секція Розмовна мова
Навички академічної мови
Студенти повинні успішно спілкуватися у та поза класною кімнатою. Секція Розмовна мова вимірює здатність студентів до ефективного академічного спілкування.
У класі студенти мають:
– відповідати на запитання
– брати участь у дискусіях з іншими студентами
– синтезувати інформацію та робити висновки з прочитаного у підручниках та почутого у класі
– висловлювати свою думку на тему лекції чи дискусії.
За межами класу студенти мають:
– брати участь у повсякденних діалогах
– висловлювати свою думку
– спілкуватися з людьми у книгарнях, бібліотеках, офісах гуртожитків.
Розділова мова займає приблизно 20 хвилин і включає 6 завдань.
- Перші два завдання є незалежними завданнями на тему, знайому студенту. Вони пропонують розповісти про свої власні ідеї, думку чи досвід (проте, відповідальний може згадувати будь-які відповідні ідеї, думки чи досвід, щоб правильно відповісти питанням).
- Залишилися чотири завдання пов’язані між собою, і той, хто відповідає, повинен використовувати більше однієї навички під час відповіді. Студент спочатку читає та слухає, а потім відповідає. Можна робити нотатки, а потім використовувати їх під час усної відповіді. Принаймні одне завдання вимагатиме зв’язати інформацію з прочитаного та почутого матеріалу.
Види питань у секції Розмовна мова
Тип питання |
Опис завдання |
Час |
Незалежні завдання |
|
|
1.Особисті переваги |
У цьому завданні просять вибрати та обґрунтувати свій вибір з будь-якої категорії, наприклад, впливові люди, місця, події чи заняття, які приносять задоволення відповідальному. |
Час підготовки: 15 секундЧас для відповіді: 45 секунд |
2. Вибір |
У цьому завдання необхідно зробити та обґрунтувати свій вибір між двома протилежними стратегіями поведінки чи дій. |
Час підготовки: 15 секундЧас для відповіді: 45 секунд |
Взаємопов’язані завдання |
|
|
Прочитати/прослухати/відповісти усно |
|
|
3. Тема: ситуація в кампусі (зробити висновки та пояснити) |
– уривок тексту (75-100 слів) на тему кампуса-аудіо-уривок (60-80 секунд, 150-180 слів) з коментарями по темі тексту
– у завданні необхідно підсумувати думку того, хто говорить у контексті прочитаного уривка тексту |
Час підготовки: 30 секундЧас для відповіді: 60 секунд |
4. Тема: академічний курс (загальний чи певний) |
– уривок тексту (75-100 слів) коротко визначальний термін, процес або ідею з академічного предмета-аудіо-уривок лекції (60-90 секунд, 150-220 слів), в якому наводяться приклади та специфічна інформація, щоб проілюструвати термін , процес або ідею з уривка тексту
– у завдання необхідно скомбінувати та виділити важливу інформацію з уривка тексту та аудіо-лекції |
Час підготовки: 30 секундЧас для відповіді: 60 секунд |
Прослухати/Відповісти усно |
|
|
5. Тема: ситуація на кампусі (проблема/вирішення) |
– аудіо-уривок (60-90 секунд, 180-220 слів) – діалог про студентську проблему та два можливі її рішення-в завданні необхідно продемонструвати розуміння проблеми та висловити думку про її вирішення |
Час підготовки: 20 секундЧас для відповіді: 60 секунд |
6. Тема: академічний курс (підбиття підсумків) |
– аудіо-уривок (90-120 секунд, 230-280 слів) лекції, в якому пояснюється термін або концепція і наводяться конкретні приклади для їх ілюстрації-в завданні необхідно підбити підсумки лекції та продемонструвати розуміння відносин між прикладами та темою лекції< /td> |
Час підготовки: 20 секундЧас для відповіді: 60 секунд |
Разом |
|
20 хвилин |
Незалежні розмовні завдання
Одне питання, яке з’являється на екрані, зачитується вголос диктором. У тих, хто здає тест, є 15 секунд на підготовку і 45 секунд для відповіді на запитання. На екрані буде відображатися час, що залишився для підготовки та відповіді на запитання.
Взаимосвязанный разговор – Прочитать/Прослушать/Ответить устно
Тестовані читають уривок тексту по заданій темі, а потім прослуховують людину, яка говорить по тій самій темі. На екрані постає питання і одночасно вимовляється диктором. У вас буде 30 секунд для підготовки відповіді на запитання. Надається 60 секунд для того, щоб зв’язати та зробити висновки з прочитаного та почутого.
Sample Reading Passage from an Ecology Class
Sample Lecture from the Same Ecology Class
Потім тих, хто здає тест, просять коротко синтезувати і підбити підсумки інформації, почутої в лекції та прочитаної в тексті.
Взаємопов’язана розмова – Прослухати/Відповісти усно
Тестовані прослуховують уривок діалогу чи лекції. Потім необхідно коротко підсумувати почуту інформацію усно. У деяких завданнях, крім підбиття підсумків, можуть попросити висловити також і свою думку про почуте.
Що нового в розділі Розмовна мова?
Весь розділ Розмовна мова є новою у тесті TOEFL iBT, т.к. в інших версіях тесту ця секція була відсутня.
Секція Лист
Академічні навички листа
У всіх академічних ситуаціях, де потрібна письмова англійська мова, студенти повинні вміти викласти свої ідеї у ясній, добре організованій формі. Розділ Лист вимірює здатність студента використовувати письмову мову в академічних цілях:
– часто студентам потрібно написати контрольну роботу чи відповідь у вигляді есе на іспиті про те, що вони дізналися із занять у класі. Це вимагає комбінування інформації, яку вони чули на лекціях із матеріалом, який вони прочитали у підручниках. Цей тип листа відноситься до інтегрованого листа. У цьому типі листа студенти повинні вміти:
– робити нотатки про те, що вони почули та побачили, а потім використовувати їх для організації інформації перед написанням
– точно підсумовувати, структурувати та перефразувати інформацію з джерел
– писати про те, як інформація, яку вони почули пов’язана з інформацією, яку вони прочитали.
Наприклад, в академічному курсі студента можуть попросити порівняти на контрасті думку автора прочитаного матеріалу та думку професора щодо даного матеріалу. Студент повинен успішно отримати інформацію з кожного джерела, щоб зробити необхідні порівняння на контрасті.
– студенти повинні також писати есе, в яких висловлюють свою думку та захищають свою точку зору. Цей тир листа – незалежний лист.
Наприклад, студента можуть попросити написати есе про якесь суперечливе джерело. І студенти повинні використовувати свій попередній особистий досвід, щоб захистити свою позицію на задану тему.
У всіх видах листа студентам корисно вміти:
– визначати головну ідею та кілька ключових моментів, що стосуються її
– планувати організацію есе
– Використовувати в есе деталі
– викладати інформацію в організованій формі
– використовувати ефективні сполучні слова, щоб поєднати ідеї та допомогти читачеві зрозуміти потік вашої думки
– Використовувати граматичний діапазон для правильного вираження думки
– використовувати граматику та лексику правильно, застосовувати ідіоматичні вирази у потрібному контексті
– дотримуватися правил пунктуації та вимови.
Загальний час для розділу Лист – 50 хвилин. Ті, хто здає тест, повинні виконати два види завдань, які наведені нижче в таблиці. Відповіді вводяться вручну та надсилаються до Центру оцінки.
Тип завдання |
Опис завдання |
Завдання 1: Інтегрований лист – Прочитати/Прослухати/Дати письмову відповідь |
– необхідно прочитати короткий текст 230-300 слів (час для читання 3 хвилини) по академічній темі-можна робити нотатки під час читання
– текст зникає з екрана, коли починається аудіо-лекція. Він з’явиться знову, коли потрібно буде відповідати.
– потрібно прослухати дикторів, які обговорюють ту саму тему, що й у тексті, але в іншій перспективі (230-300 слів, час для прослуховування 3 хвилини).
– в аудіо-уривку буде наведено додаткову інформацію на тему, пов’язану з деякими моментами тексту. Під час прослуховування можна робити нотатки.
– далі потрібно написати висновок літературною англійською про основні моменти з аудіо-уривка і пояснити, як вони пов’язані з ключовими моментами тексту. Пропонована довжина відповіді 150-225 слів, але ви можете написати більше, якщо це відповідатиме правильній відповіді на запитання. |
Завдання 2: Незалежний лист – Написання з власного досвіду та знань |
– потрібно написати есе, в якому щось стверджується, пояснюється і наводяться факти на підтримку вираженої думки на задану тему. Оптимальне есе буде мати розмір приблизно в 300 слів, але можна написати і більше, якщо є бажання.
– типові теми есе починаються з таких фраз:
«Ви згодні чи не згодні з наступним твердженням? Наведіть причини та специфічні деталі на підтримку своєї думки», «Деякі люди вірять Х. Інші люди вірять У. З якої з цих позицій ви згодні/надаєте перевагу? Наведіть причини та аргументуйте свою думку». |
Independent Writing
Що нового в розділі Лист?
– тепер замість одного есе, присутні 2 різні завдання
– з’явилося нове завдання на інтегрований лист
– Усі відповіді необхідно вводити вручну з клавіатури.