1. Головна
  2. Поради
  3. TOEFL – частина Writing – Чи можу я погодитися з позиціями обох сторін?

TOEFL – частина Writing – Чи можу я погодитися з позиціями обох сторін?

labelПоради

TOEFL – частина Writing – Чи можу я погодитися з позиціями обох сторін?

Як багато хто з вас знає – у TOEFL є два есе. У першому вам потрібно лише порівняти лекцію з прочитаним текстом та виділити відмінності, на цьому етапі Ваша думка не має значення. А ось у другому есе вам потрібно вибрати одну зі сторін, і погодитися з варіантом “А” або “В”, або просто відповісти “так” чи “ні”.

Питання в іспиті поставлені таким чином, що студенту часто хочеться помалу погодитися з кожною зі сторін – адже світ складний і прийняття рішень у реальному світі не завжди буває таким простим, потрібно розглянути переваги та недоліки кожної сторони та прийняти якесь компромісне рішення. Проте, іспит TOEFL – це реальний світ:)

Коротка відповідь: Ні, вам не потрібно сперечатися з кожною зі сторін, просто погодьтеся з однією з них.

Ясність у відповідях

Ясність висловлювань – король у TOEFL. Адже це тест на спілкування. Вам потрібно звикнути висловлювати свої думки якомога ясніше, щоб екзаменатор точно зрозумів, що ви мали на увазі. Якщо ви не в змозі чітко і ясно пояснити свої думки англійською мовою, значить ваших навичок недостатньо. TOEFL не вимагає від вас філософствувань і складних виразів (наприклад, іспит GRE) – чим простіше ви думаєте і розмовляєте, тим краще.

Досягти ясності в есе можна легко – треба тільки скласти структуру – план вашого есе

Структура

Найпростіший “independent TOEFL essay” виглядає приблизно так:

  • Вступ, у тому числі опис основної ідеї
  • Перший абзац, (причина №1 та її обґрунтування)
  • Другий абзац, (причина №2 та її обґрунтування)
  • Висновки

У цій структурі є простий і чіткий взаємозв’язок між основними пунктами. Для порівняння, коли студенти починають заперечувати обидві точки зору, результат часто виглядає так:

  • Введення та опис основної ідеї
  • Перший абзац, у тому числі причина №1 та її обґрунтування
  • Другий абзац, у якому тема розглядається з погляду другої сторони, що суперечить основній ідеї
  • Висновок

У такій структурі, екзаменатор зрозуміє вашу головну думку, поки читатиме перші 2 абзаци, але потім, третій абзац заплутає його (адже ви щойно не погоджувалися з другою ідеєю). Якщо ви не будете обережні у своїх обґрунтуваннях, ваші аргументи не будуть чітко відповідати основній ідеї.

У такий момент екзаменатор може поставити запитання “так яка головна думка?”

Ризик

Ви можете думати, що ви вище цього. Можливо, ви впевнені, що зможете чітко висловити таку змішану думку у своєму есе, і всім буде зрозуміло, що ви мали на увазі. Так, це цілком реально зробити. Але зважте: це точно не підвищить вам оцінку, але може її знизити. Також реально (а ще й простіше) написати об’ємне есе, в якому ви погодитеся лише з однією точкою зору. Так ви виключите ризик заплутати екзаменатора своїми глибокими висновками.

Якщо ви все-таки вирішили описати і оскаржити обидві точки зору, переконайтеся, що про другу ви написали небагато (2-3 пропозиції). І навіть у цьому випадку, наприкінці абзацу, вам краще уточнити, що ви все одно погоджуєтесь з першою точкою зору. Не говоріть про обидві сторони в рівній мірі, тому що ви просто не відповідаєте на поставлене запитання.

TOEFL просить вас вибрати сторону, і це те, що вам найкраще зробити.

tag, ,