TOEFL vs IELTS – який іспит ти вибереш?

TOEFL (тест англійської як іноземної) та IELTS (міжнародна система тестування англійської мови) – це два з найпоширеніших тестів у світі, що підтверджують твоє володіння англійською мовою.

Рішення здавати TOEFL або IELTS зрештою залежатиме від ряду факторів. Для початку спробуємо розібратися, що таке TOEFL і що таке IELTS, і який тест краще буде складати для тебе:

TOEFL vs IELTS - основні факти

TOEFL

IELTS

Тривалість

Близько 4-ї години

2 години та 45 хвилин

Розташування

Доступно понад 4500 локацій по всьому світу

Доступно понад 900 локацій по всьому світу

Ціна

180$

3 500 грн

Оцінювання

Від 0 до 120 балів

Від 0 до 9.0 балів, зі шкалою 0,5

Чи можна підготуватися до іспитів у SIMPLEX?

Так

Так

Допомога у реєстрації

Так

Так

TOEFL vs IELTS – на перший погляд

Іспити TOEFL та IELTS схожі зовні, але насправді сильно відрізняються, і тому не завжди просто зрозуміти, який саме іспит потрібно складати. Якщо тобі теж важко визначитися, то ця стаття якраз для тебе. Давайте розглянемо більш конкретно кожен іспит.

TOEFL – це мовний тест для тих, у кого в країні англійська мова не є державною, і використовується як вступний іспит до університетів англомовних країн. Через це TOEFL пропонує лише перевірку академічної англійської. А ось IELTS пропонує як академічний варіант (academic), так і загальний варіант тесту (general). IELTS General, як правило, переважний тест для імміграційних цілей до Великобританії, Канади та деяких інших країн.

Академічний іспит IELTS та TOEFL (academic) порівняно із загальним тестом IELTS складніше, але це єдиний варіант, якщо ти хочеш вступити за кордон на будь-який рівень навчання, вищий за середню школу. Незалежно від того, який тест ти складатимеш, май на увазі, що всі результати закінчуються через 2 роки після дати тестування.

Коли порівнюєш формати іспитів IELTS і TOEFL, перше що впадає у вічі – обидва вони мають чотири основні розділи, кожен з яких перевіряє базову навичку (читання(reading), сприйняття на слух(listening), говоріння(speaking), письмо (writing)). Але, в той час, як TOEFL тестує тільки академічні навички, IELTS (як академічний, так і загальний) мають однакові завдання в частині reading і listening.

IELTS також не має інтегрованих завдань, хоча в одному з двох завдань у частині writing, вам доведеться описати графік або діаграму. Друге есе з обох іспитів – це незалежне питання, яке просто запитує вашу думку про якусь проблему.

Відповіді по розділу Speaking у TOEFL записуються за допомогою мікрофона. Вони в основному включають пояснення вашої точки зору та узагальнення/інтерпретацію інформації з почутого/прочитаного. У IELTS ваш Speaking проходитиме особисто з екзаменатором (native-speaker) і включатиме невелику підготовку та бесіду.

Було б чудово, якби всі екзамени з англійської давали рівні можливості кожному великому діалекту англійської мови. Однак переважна більшість студентів витрачає 90% свого часу тільки на вивчення 1 діалекту. І якщо ти весь час вчив американську англійську, то деякі частини IELTS будуть тобі не знайомі. Якщо ти вивчав британську англійську або інший діалект – TOEFL здаватиметься трохи складніше. Важливо, що жоден тест не зніматиме бали використання одного чи іншого діалекту, за умови якщо самі відповіді правильні.

TOEFL проти IELTS: що складніше?

 • Мені зручно працювати з компом?
 • Мені комфортніше говорити в мікрофон, ніж із людиною?
 • Чи можу я швидко друкувати на клавіатурі?
 • Я знаю / віддаю перевагу американській англійській?
 • Я добре відповідаю на запитання із кількома варіантами відповідей?
 • Англійські джерела, які я читаю / слухаю / дивлюся, зазвичай призначені для отримання нових знань, а не для розваг?

Якщо ти відповідаєш «ТАК» на більшість цих питань, TOEFL, ймовірно, найкраще тобі підходить

 • Мені зручніше розмовляти з людиною особисто?
 • У мене розбірливий англійський почерк?
 • Я розумію різні діалекти англійської мови?
 • Я волію тести з багатьма типами питань, включаючи множинний вибір, вставити пропущене завдання на відповідність?
 • Мені найбільше подобається обговорювати неформальні та неакадемічні теми англійською мовою?

Якщо ти відповідаєш «ТАК» на більшість із цих питань, то IELTS швидше за все здасться тобі легше

І TOEFL, і IELTS – це суворі академічні випробування, які проводять у багатьох країнах, у тому числі і в Україні. Найголовніше – не забудь спочатку уточнити, який сертифікат вимагають при вступі до обраних вузів.

А в мовному центрі SIMPLEX ти завжди зможеш добре підготуватися незалежно від того, який іспит зберешся складати!